Domů / Plzeňský rozhled / Šumavské Soví voliéry se už brzy zaplní zvídavými návštěvníky

Šumavské Soví voliéry se už brzy zaplní zvídavými návštěvníky

Momentální nepříznivé klimatické podmínky nedovolují připravit šumavské návštěvnické centrum Soví voliéry pro sezónní provoz. Z tohoto důvodu  otevřeno až  od úterý 14. května  2024, pokud to aktuální klimatické podmínky dovolí. V takovém případě  bude otevřeno každý týden vždy od úterý do neděle až do konce září.

sovinec

Jak se nejlépe   dostanete docentra Soví voliéry? Necelých 250 m od parkoviště na stejné straně silnice (směr Horní Vltavice) vede za mostem kolmo na komunikaci poválková stezka (cca 150 m) až k areálu (mapka). Na okraji areálu je umístěn   vstupní objekt s expozicí pro detailní informaci o prezentovaných druzích s drobným zázemím obsluhy.

Návštěvní trasa mezi jednotlivými voliérami je vedena po zpevněném povrchu pro snadnější pohyb. Do voliér je samostatný přístup z hlavní stezky. Vlastní voliéry jsou zavěšeny na lanové konstrukci s dřevěnou jehlanovitou podporou a maximální výškou cca 15 m. Do areálu sovince nelze vstupovat se psy. Pro vaše psí kamarády jsou u vstupu k dispozici kotce, kde mohou počkat. Klíč obdržíte u obsluhy.

sova pálená

Co nabízejí tato návštěvnická centra? Především největší soví voliéru v České republice. Expozice sov byla zvolena především pro originalitu námětu, skrytý způsob života sov téměř neumožňuje, aby mohly být pozorovány ve volné přírodě.  Můžete zde spatřit většinu zástupců šumavských sov. Tito převážně noční ptáci mají řadu mimořádných vlastností – noční vidění, neslyšný let a další.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …