Domů / Plzeňský rozhled / Svátek ochrany přírody – May Day 2016 – v zoo Plzeň

Svátek ochrany přírody – May Day 2016 – v zoo Plzeň

Na 1. máje 2016 se od 10 hodin promění Zoologická a botanická zahrada v ochranářskou archu a bude společně se školami, záchranářskými organizacemi a dobrovolnými nadšenci burcovat veřejnost k uvědomění. Výtěžkem z této akce bude podpořen místní projekt, Ochrana chřástala polního v Plzeňském kraji. 

Všichni jsme vzájemně propojeni. I vy jste součástí vzrušující pavučiny života, zahrnující milióny druhů rostlin a živočichů. Tomu říkáme biodiverzita. Ale ta biodiverzita se nám v poslední době rychle zmenšuje, což ohrožuje existenci naší planety, včetně lidí a zvířat, kteří na ní žijí. Tento proces můžeme pomoci zpomalit! Svět lze uchovat vhodným pro život, když pro něj každý den něco uděláme. Co uděláte dnes? Pokud nevíte, přijďte se inspirovat … 

Od 10.00 do 17.00 vám žáci a studenti představí své vlastní aktivity, které přispívají k ochraně pestrosti přírody kolem nás. Pomáhají udržovat původní a domácí druhy rostlin, zamýšlejí se nad zavlečenými druhy, poukazují na úbytek druhů a vysvětlují jaký to vše má vliv na zdravé ekosystémy. Své stanoviště zde bude mít také ČSOP Spálené Poříčí i Techmania Sciece Center Plzeň.

V areálu zahrady bude také pro veřejnost 10 zastavení na interaktivní stezce, nad výběhem tygrů bude speciální dovednostní disciplína, a to střelba z kuše. Slavnostní vyvrcholení proběhne od 13 hodin v Lochotínském amfiteátru, kde vás přivítají letové ukázky včel a dále proběhne odměňování výherců za úspěšné splnění interaktivní stezky, ale především poděkování školám a nadšencům za desetiletou spolupráci při těchto ochranářských kampaních. Letos poprvé využijeme nové plazmové obrazovky k prezentaci celé kampaně přímo v Lochotínském amfiteátru. 

Všem doporučujeme připravit si včelí kostým, neboť právě ve 13.00 proběhne společné rojení v Lochotínském amfiteátru. Prožijte první máj se ZOO a v ZOO! Těší se na vás. 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …