Domů / Plzeňský rozhled / Traktoriáda – jízda zručnosti nejenom traktorů – už tuto sobotu

Traktoriáda – jízda zručnosti nejenom traktorů – už tuto sobotu

Chcete zažít jedinečnou podívanou? Pak musíte dorazit už tuto sobotu  22. června do  Lhotky u Radnic na Rokycansku, kde se bude konat závodní klání pod názvem Traktoriáda – jízda zručnosti traktorů. Letošní ročník je totiž jubilejní – už dvacátý!

Nápad  na založení Traktoriády   se zrodil v hlavě dvou otců zakladatelů, a to Tomáše Metličky a Petra Lodla. Úplně 1. ročník  se konal v létě roku 2005, kdy bylo na start vpuštěno jen několik málo závodních strojů. Jízda zručnosti traktorů se velmi rychle ujala a postupně se každým rokem   navyšoval i počet závodních strojů.

„Například už 5. ročník, který se konal v létě roku 2009, se mohl pochlubit účastí 40 závodníků. Přesto, že mluvíme o traktoriádě, na startu je celá škála různých strojů, od malých sekaček až po velké traktory. Letos to bude i vojenská technika. Pro děti máme připraven zábavný program, také nafukovací hrad, zkrátka nepřijdou ani dospělí,“ potvrdil organizátor tohoto nevšedního klání Petr Lodl.

Všichni se účastní závodu na vlastní nebezpečí a helma je povinná! Celý závodní okruh je dlouhý cca 500 m, je koncipován do oválného tvaru, kdy start je zároveň cílem. Po odstartování následuje 100 m rovné jízdy, pak couvání, připojení přívěsu, couvání s přívěsem, zatáčky, odpojení přívěsu a průjezd cílem.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …