Domů / Plzeňský rozhled / Trojka bude zítra rozdávat vánoční polévku zdarma

Trojka bude zítra rozdávat vánoční polévku zdarma

Na náměstí   Republiky bude vedení MO Plzeň 3 rozdávat gulášovou a držkovou polévku s hlívou ústřičnou zdarma.  Tradiční projekt třetího městského obvodu s charitativním podtextem navíc letos nabídne novinku. Kromě již standardní gulášovky bude k mání také vegetariánská varianta.

Polévka je určena nejen lidem bez domova nebo sociálně slabším, ale všem návštěvníkům, kteří zítra, tedy 20. prosince od 15 hodin,  zavítají na vánoční trhy na náměstí Republiky v Plzni. „Stejně jako v loňském roce polévku uvaří lidé se zdravotním znevýhodněním v sociální firmě Kačaba, takže tato akce pomůže hned dvakrát,“ říká místostarosta Ladislav Nový.

Kromě klasické gulášové nabídne letos Trojka také držťkovou polévku s hlívou ústřičnou. Dohromady bude na zítřek připraveno sto litrů vánoční polévky, to dělá 400 porcí.

 Polévku bude na náměstí rozdávat vedení centrálního obvodu osobně. „Tuto akci považuji za opravdu povedenou a moc rád se jí zúčastním. Je to příležitost, kdy se můžeme v předvánočním čase na chvíli zastavit a neformálně setkat s našimi spoluobčany, promluvit s nimi a popřát krásné svátky,“ uvedl starosta David Procházka.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …