Domů / Plzeňský rozhled / Tuto sobotu se opět rozštěká Kilometrovka

Tuto sobotu se opět rozštěká Kilometrovka

Letošní ročník Běhu po šesti Kilometrovkou bude již sedmnáctý, poprvé se však koná v září – tuto sobotu 21. 9. 2019. Začátek je opět u Kalikovského mlýna. Registrace běžců začíná ve 13 hodin, první pejskaři se svými čtyřnohými miláčky vyběhnou ve 13,30 hodin. Pro úspěšné je tradičně připraveno množství cen, ale hlavním smyslem kombinovaného rekreačního běhu je prožít příjemné podzimní odpoledne, navázat přátelství s dalšími pejskaři a přispět na opuštěná zvířata v psích útulcích.

Zápisným je totiž cokoliv, co mohou využít – potrava, deky, psí hračky apod. Vítáni jsou všichni soutěživí páníčkové a jejich čtyřnozí miláčci bez rozdílu plemene, stáří, vzrůstu, původu či nepůvodu. Cíl je na konci Kilometrovky u komunikace k zoologické a botanické zahradě a lochotínskému amfiteátru. Zde se uskuteční doprovodný psí program a budou vyhlášeny výsledky.

Odpoledne věnované psím miláčkům je satisfakcí za to, že z veterinárních a bezpečnostních důvodů mají psi vstup do Zoologické a botanické zahrady města Plzně zakázán.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …