Domů / Plzeňský rozhled / Učedníci nepřijedou, legendární jihočeští Nezmaři ano!

Učedníci nepřijedou, legendární jihočeští Nezmaři ano!

Přiblížil se adventní čas, tedy začátek nového křesťanského roku, během kterého se už několik let otevírá i šumavský kostel na Mouřenci u Annína. Advent tady zahájí už tuto neděli ve 14 hodin tradičním žehnáním adventních věnců. Pobožnost povede mouřenecký kněz P. Jenda Kulhánek.

„Věnce si lidé mohou přinést vlastní, nebo si koupit a nechat požehnat ty mouřenecké. V neděli také rozsvítíme první svíci na velkém adventním věnci, který jako každý rok sponzorsky pro Mouřenec vyrobila floristka Hana Kindelmannová Šebestová,“ uvedl Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence.

POZOR: Avizovaná křesťanská kapela Učedníci bohužel nepřijede. Vedoucí kapely Josef Hrubý totiž přislíbil na stejný termín dva koncerty. Jeden na Mouřenci a druhý u Uherského Hradiště a zrušil ten mouřenecký, byť byl domluvený v červnu.

„Velice nás to mrzí, protože víme, že mnozí se těšili na Učedníky. Kapela slíbila, že nám koncert vynahradí jindy, teď ovšem nepřijede. Pomoc nám v této situaci přislíbila Mirka Dolanská, která slavnost doprovodí na kytaru a možná nebude sama. Velice se omlouváme, ale bohužel není v našich silách to ovlivnit. Zároveň se ale těšíme na Mirku, která pravidelně na Mouřenci vystupuje s kapelou Memento,“ dodal Milota.

O týden později přivítá Mouřenec legendární jihočeské Nezmary. Koncert začíná 8. prosince ve 14 hodin. Předprodej vstupenek zajišťuje kino Sušice, IC Hartmanice a je možné je zakupovat i on-line na internetu na adrese: http://www.sirkus.cz/cz/vypis-kalendare-mesic/12-2019/0/20/detail/3109.html

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …