Domů / Plzeňský rozhled / V hlavní roli na slavnostech bude chleba s máslem

V hlavní roli na slavnostech bude chleba s máslem

Netradiční, ale o to zajímavější událost můžete zažít na úpatí Vlčí hory u kapličky Nejsvětější Trojice, jež náležela k zaniklé osadě Zahoří na Tachovsku. Právě tady se v sobotu 2. června uskuteční oblíbené Chlebovomáslové slavnosti. Jejich program začne v půl třetí odpoledne poutní mší svatou, kterou bude sloužit farář Jaroslav Šašek z Plané a  Mgr. Juliana Hamariová, farářka Českobratrské církve evangelické. Samozřejmostí bude akce, která dala slavnostem název – tedy ochutnávky mnoha druhů domácího chleba, který si návštěvníci budou moci ochutit máslem.

Záhoří u kapličky Nejsvětější Trojice

„Kromě toho je na programu letošního ročníku četba z knihy „Místa v srdci“  v českém a německém jazyce.   Účastníci slavností mohou dále sledovat krajinu s dominantou, kostelem sv. Václava ve Vysokém Sedlišti, zároveň mohou přispět do sbírky na opravu křížů v zaniklé obci Horní Víska,“ sdělil místostarosta obce Svojšína Tomáš Petráň.

Ke kapli v Zahoří povedou čtyři poutní trasy, a to z Vysokého Jamného (ta bude měřit čtrnáct kilometrů), z Černošína (ta je nejkratší a bude mít tři kilometry), z Ošelína (rovněž tři kilometry) a ze Svojšína (tato trasa je osmikilometrová). Chlebovomáslové slavnosti pořádá občanské sdružení Pomozme si sami ve spolupráci s městem Černošín a obcemi Lestkov a Svojšín.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …