Domů / Plzeňský rozhled / Duo Moravčík – Sklenička míří společně do NHL

Duo Moravčík – Sklenička míří společně do NHL

Jako jedno z největších překvapení mistrovství světa v Kodani byla bezesporu nerozlučná dvojice plzeňských indiánů Michal Moravčík a David Sklenička.  Oba obránci cestovali na mistrovství světa do Dánska s očekáváním, že jim nejspíše připadne role náhradníků. Místo toho byli však pevnými kameny české defenzivy. Nevynechali jediný zápas a díky výbornému bruslení a ofenzivním schopnostem, což je v současném hokeji pro obránce základní atribut úspěchu, si vysloužili velkou pozornost. Svou hrou přesvědčili nejeden světový hokejový klub.

Definitivně oba obránci opouštějí plzeňský led a míří společně do věhlasného MONTREALU CANADIENS.

O třiadvacetiletého Michala Moravčíka i o rok a půl mladšího Davida Skleničku byl zájem už v průběhu MS, poptávky přišly i z Ruska. Kluci se však rozhodli zkusit štěstí a prodat svoje schopnosti v NHL. A tak jsou další v pořadí hráčů, které vychovala hokejová Plzeň pro nejlepší hokejovou soutěž světa.

„Kluci dostali zajímavou nabídku a po zvážení jí oba přijali. Pro nás je to samozřejmě velká ztráta, nicméně už pracujeme na jejich nahrazení. Oběma přejeme hodně štěstí,“ uvedl sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …