Domů / Plzeňský rozhled / V Plzni začíná velká přestavba Bazénu Slovany

V Plzni začíná velká přestavba Bazénu Slovany

Město Plzeň začíná s rozsáhlou modernizací svého plaveckého bazénu na Slovanech. Přestavba oblíbeného areálu, který vloni navštívilo 550 tisíc lidí, nyní odstartovala první etapou za téměř 46 milionů korun včetně DPH. Díky ní vznikne nový dětský bazén se samostatným vstupem i kompletní zázemí dětského bazénu, vybudována bude i nová výměníková stanice. Hotovo by mělo být v dubnu 2019, poté odstartuje druhá etapa za zhruba 75 milionů korun, při níž získá bazén centrální vstup, recepci hotelového typu, nové šatny, turniketový odbavovací systém a další. Práce neomezí provoz bazénu.  

„Cílem této rozsáhlé investice je kompletně zmodernizovat plavecký areál a udělat z něj špičkové volnočasové zařízení 21. století, které ještě více uspokojí nároky nejen plavců, ale i rodin s dětmi přicházejícími do bazénu za relaxací,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře vznikne v první fázi zcela nový dětský bazén o rozměrech 11 x 7,44 metru, a to v prostorách výměníkové stanice. „Díky novému stropu uděláme ve stávajícím prostoru stanice a kotelny dvoupodlažní objekt. V přízemí budou technologie, v horním podlaží zázemí dětského bazénu a bazénová hala s hloubkou 0,9 metru, z níž se bude chodit do haly s velkým bazénem. Zároveň ale bude vybudován samostatný vstup do dětského bazénu, samozřejmostí jsou i šatny a sociální zázemí. Na místě současného dětského bazénu vzniknou prostory nových šaten,“ přiblížil Pavel Šindelář.

Podle ředitele bazénu Tomáše Kotory se se zahájením druhé etapy počítá   příští rok. Zahrne přestavbu stávajícího dětského bazénu na nové šatny, úpravu hlavního vstupu, vznik recepce a instalaci turniketového systému. „Počítáme s tím, že stávající hlavní vstup přes předsazené schodiště bude odstraněn a přesunut o patro níž, tedy do míst dnešního vstupu pro invalidy. Návštěvník se tím dostane do výhodné pozice, kdy má zajištěn bezbariérový přístup jak od hromadné dopravy, tak od parkoviště či parkovacího domu,“ uvedll Tomáš Kotora.

bazén Slovany – zahájení stavby

Nové šatny budou tvořit jeden otevřený prostor a jsou navrženy jako společné s průchozími převlékacími kabinkami a se skříňkami na uložení věcí. Součástí budou klubové šatny a šatny pro invalidy. Celková kapacita šaten je 484 kusů skříněk + 60 kusů klubových skříněk. Na šatny naváže potřebné oddělené zázemí sprch a toalet pro muže a ženy s průchodem k bazénu. Nový výstup ze šaten je navržen do prostoru dnešního dětského brouzdaliště. Ze stávajících dámských šaten se stane spojovací chodba mezi hlavním vstupem a novým dětským bazénem.

Modernizace Bazénu Slovany je kompletně financována z rozpočtu města Plzně.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …