Domů / Plzeňský rozhled / V rámci akce Ukliďme Česko vyčistili pacienti okolí své nemocnice

V rámci akce Ukliďme Česko vyčistili pacienti okolí své nemocnice

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech se letos opět zapojila do celostátní akce Ukliďme Česko. Na tři desítky pacientů z režimového oddělení v pondělí 3. dubna vyrazily do okolí nemocnice ve směru na nedalekou Vstiš. Během dvou hodin sesbírali do 15 pytlů plasty, sklo, papír, plechovky, pneumatiky i kovy. Nepořádek poté roztřídili a dopravili zpátky do areálu nemocnice, kde jej nechali zlikvidovat podle pravidel odpadového hospodářství.

„Nebylo to poprvé, co jsme se na našem oddělení v rámci terapie zapojili do akce Ukliďme Česko. Nejenom, že jsme zbavili okolí nemocnice odpadků, ale pro klienty byla přínosem i změna zavedeného režimu a vzájemné poznávání se v jiné než běžné situaci,“ uvedla vedoucí lékařka oddělení MUDr. Pavla Bittnerová. Pacienti byli podle ní nejprve z akce rozpačití, postupně se však zapojili úplně všichni a nakonec ocenili, že jejich aktivita byla hned vidět a že svojí činností přispěli k lepšímu životnímu prostředí. „Byla to bezva akce,“ řekl například Tomáš. „Je za námi vidět kus práce,“ přidal se Milan. Patrik ocenil, že se výborně protáhli a Michal zase, že vyšlo krásné počasí.Také od nich zaznělo, že bychom si akci mohli zopakovat,“ dodala lékařka.

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky na jaře a na podzim. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Hlavním jarním úklidovým dnem byla letos sobota 1. dubna, hlavním podzimním úklidovým dnem pak bude sobota 16. září. Týmy, které se k akci přihlásí, si mohou pro uklízení vybrat t i jiný než hlavní úklidový den.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …