Domů / Plzeňský rozhled / V ZOO VE ZNAMENÍ PTAČÍHO SVĚTA

V ZOO VE ZNAMENÍ PTAČÍHO SVĚTA

Doprovodným programem ožije okolí statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně i tuto sobotu 7. dubna. Od 10 do 17 hod. se zde uskuteční oblíbená a tradiční Ptačí sobota.  A na co se mohou především dětští návštěvníci zoologické a botanické zahrady při Ptačí sobotě na statku Lüftnerka těšit?

Hlavním magnetem bude po roční odmlce opět strom s dravčím hnízdem, který pro ně připraví stromolezci ze společnosti Prostrom Bohemia Plzeň. Úkolem účastníků atrakce bude pod vedením odborníků na výškové práce v korunách stromů dopravit po laně do větví co nejrychleji koš s atrapou kamery snímající život v hnízdě. Své příznivce si určitě najde rovněž soutěžní naučná stezka, stejně jako další vědomostní soutěže. Určitě i proto, že za úspěšné splnění úkolů bude čekat na soutěžící odměna.

Součástí ptačí soboty budou letos též ukázky lesní pedagogiky zaměřené zejména na ptačí svět.

A na závěr pozvání k sobotní návštěvě plzeňské zoologické a botanické zahrady dobrá zpráva pro všechny nositele ptačích jmen: U pokladen na vás čeká po předložení průkazu totožnosti zlevněné vstupné do zoologické a botanické zahrady (neplatí pro DinoPark a specializovanou expozici Akva-tera na Palackého tř.).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Dárci vybrali rekordní částku pro zvířata v plzeňském útulku , sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali …