Domů / Plzeňský rozhled / Václav Vorlíček oslaví své 88. narozeniny na zámku

Václav Vorlíček oslaví své 88. narozeniny na zámku

Na Státním hradu a zámku Horšovský Týn se za účasti známých osobností českého filmu  uskuteční  nevšední  kulturní odpoledne při příležitosti   88. narozenin   jednoho z nejvýznamnějších režisérů české kinematografie Václava Vorlíčka. Bude se konat  v sobotu 9. června od 15:00 hodin.  V rámci této události dojde i ke slavnostnímu přejmenování zámeckého kina na Zámecké kino Václava Vorlíčka.

„Svou účast   již potvrdili mnohé známé osobnosti českého filmu, mezi nimiž je například Jan Kraus, dále Jana Nagyová, představitelka filmové Arabely, syn herce Vlastimila Brodského Marek Brodský, herečka Jaroslava Kretschmerová, kterou diváci znají například z filmových sérií Slunce seno, dále Libuše Švormová, Ivana Chýlková a mnozí další,“ informuje kastelán Státního hradu a zámku Horšovský Týn Jan Rosendorfský.

Václav Vorlíček je jedním z nejúspěšnějších českých filmových režisérů a scénáristů. Během své kariéry nejčastěji spolupracoval se spisovatelem a scénáristou Milošem Macourkem a natočil řadu pohádek, které dodnes oslovují mnohé dětské i dospělé diváky. Jsou jimi například Dívka na koštěti, Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny nebo dnes již legendární seriály Rumburak a Arabela. V roce 2017 získal čestnou cenu prezidenta karlovarského filmového festivalu za celoživotní dílo.

V rámci doprovodného programu se návštěvníkům představí komorní orchestr Melodyšejkr při ZUŠ Horšovský Týn nebo  dětský pěvecký sbor Hlásek ZUŠ Přeštice.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

TOP 09 v Plzni uctila památku Jana Palacha

Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule dnes společně s několika desítkami členů a příznivců na náměstí …