Domů / Plzeňský rozhled / Vakcinační centra pomohou naočkovat co nejvíce lidí

Vakcinační centra pomohou naočkovat co nejvíce lidí

První jednání Krizového štábu Plzeňského kraje v roce 2021 se uskutečnilo   online. Na programu byly zejména informace o očkování v kraji a připravované strategii. Jednání krizového štábu předcházela pravidelná pracovní schůzka hejtmanky Ilony Mauritzové, zástupců nemocnic a zdravotnického odboru. Informace z tohoto jednání shrnula hejtmanka na krizovém štábu:

„Za velmi důležité považuji to, že jsme dnes řešili i očkovací strategii a snažili jsme se vytvořit základ pro možnost začít  očkovat v našich nemocnicích od 7. ledna. Určili jsme i našeho koordinátora pro očkovací strategii, kterým je za náš kraj   profesor Petr Pazdiora. První vakcíny dorazily do Fakultní nemocnice a tam se začalo očkovat již 31. prosince. Teď postupně začneme očkovat v našich nemocnicích a budou se přidávat další místa, kde vytvoříme vakcinační centra pro to, abychom mohli naočkovat co nejvíce lidí v našem kraji.“

Ve středu 6. ledna je v plánu schůzka pracovní skupiny, která bude řešit, jak konkrétně bude očkování v kraji probíhat, kde vzniknou očkovací centra a kolik jich bude, jakým způsobem bude zajištěna distribuce a další související podrobnosti, na kterých se stále intenzivně pracuje. Pracovní skupinu tvoří zástupci nemocnic Plzeňského kraje, zástupci Krajské hygienické stanice, FN Plzeň,  Všeobecné zdravotní pojišťovny a krajského úřadu (zdravotnictví a sociální oblast).

Plzeňský kraj oslovil všechna zařízení sociální péče v kraji, aby zjistil případný zájem o očkování mezi zaměstnanci a klienty. Zájem projevilo 3 500 lidí. Stejně tak byly osloveny nemocnice v kraji, kde by mělo zájem o očkování  2 300 osob z řad zaměstnanců a pacientů (FN do tohoto počtu není zahrnuta).

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Industriální stezka se proměnila ve stopovací hru

Industriální stezka po historických zajímavostech bývalého cukrovaru či tramvajové vozovny a současného areálu DEPO2015 se …