Domů / Plzeňský rozhled / Vánoční strom splněných přání 2023 opět ve FN Plzeň

Vánoční strom splněných přání 2023 opět ve FN Plzeň

Přichází předvánoční čas a FN Plzeň, stejně jako v předchozích letech, rozsvěcuje Vánoční strom splněných přání. Každý rok široká veřejnost pomáhá fakultnímu Ježíškovi s dárky pro dětské i seniorské pacienty.

Ve fakultním Vánočním stromu splněných přání jsou pacienti dětského hematologicko-onkologického oddělení s jejich konkrétními přáními (ozdoby č.1-6). V jiných ozdobičkách (č. 7-17) jsou další oddělení, kde se děti léčí s úrazy nebo jinou nečekanou chorobou. Hvězda v sobě ukrývá přání pro malé pacienty na Dětské klinice. Pod ozdobou č. 18 jsou dárky, kterými můžete udělat radost seniorům, kteří jsou dlouhodobě hospitalizovaní na 7 odděleních (Geriatrické oddělení A a B, Pobytová sociální péče 1 a 2, Lůžka dlouhodobě nemocných 1, 2 a 3). Celkem na těchto 7 odděleních leží bezmála 200 seniorů, kteří ze zdravotních důvodů nemohou trávit vánoční svátky doma se svými blízkými.

Na stromu přání si každý může vybrat konkrétní vánoční dárek pro daného pacienta či oddělení a dát  naději, že Ježíšek nezapomněl ani na takové místo, jakým je nemocnice.  Dárky je možné do FN Plzeň nosit až do 18. prosince.

Vše potřebné najdete zde.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …