Domů / Plzeňský rozhled / Více parkovacích míst, opravená silnice i úpravy chodníků

Více parkovacích míst, opravená silnice i úpravy chodníků

Díky stavebním úpravám komunikace mají obyvatelé plzeňského domu v Manětínské 9 a 11 třikrát více parkovacích míst. Správa veřejného statku města Plzně za tři a půl milionu korun rekonstruovala slepý konec Manětínské ulice na Lochotíně. Opraven je povrch silnice, chodníky, veřejné osvětlení a došlo také k navýšení parkovacích míst.

Nedávno dokončené stavební práce trvaly pětačtyřicet dní. Opravován byl zhruba šedesátimetrový úsek slepého konce Manětínské ulice před bytovým domem s čísly popisnými 9 a 11. Hlavním cílem rekonstrukce za tři a půl milionu korun bylo zvýšit počet parkovacích míst pro obyvatele těchto domů. Z původních devíti jich tam nyní jsou tři desítky a z toho dvě parkovací místa jsou vyhrazená pro vozidla přepravující pohybově postižené osoby,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy Aleš Tolar, do jehož gesce spadá také Správa veřejného statku města Plzně.

Dodal, že kromě navýšení parkovacích míst a oprav povrchu silnice i úprav chodníků včetně těch navazujících, došlo i k výměně zastaralého veřejného osvětlení. Byla demontovaná čtyřicet let stará osvětlovací soustava, která byla nahrazena a doplněna novými stožáry s moderními LED svítidly včetně nových kabelových tras.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …