Domů / Plzeňský rozhled / Viktorie Jílková je mistryní Evropy školní mládeže v boxu

Viktorie Jílková je mistryní Evropy školní mládeže v boxu

Evropský šampionát školní mládeže v boxu, který se konal  v Sarajevu, potvrdil dominanci stále ještě neporažené šampionky z Plzeňska. Čtrnáctiletá Viktorie Jílková ve finále porazila ruskou reprezentantku Valerii Ryzhovou.

Foto: czechboxing.cz

V prvním utkání kategorie do 52 kg nastoupila šampionka ze Šťáhlavic        proti Inně Tsarukové z Ukrajiny a po výborném výkonu zvítězila 5:0 na body. Ve čtvrtfinále si poradila s reprezentantkou Itálie Brunildou Barca, které nedala vůbec žádnou šanci.  Postoupila tak do semifinále, kde na dceru a svěřenkyni Lukáše Jílka čekala reprezentantka Turecka Ruken Leventová. I tady zaboxovala výtečně a zvítězila jednoznačně u všech rozhodčích 5:0 na body a postoupila tak do finále ME.

Ve finále nastoupila Viktorie Jílková proti ruské reprezentantce Valerii Ryzhové. První kolo vyhrála soupeřka, druhé šlo za Češkou a po dvou kolech byl stav utkání u všech rozhodčích vyrovnaný 19:19. Ve třetím kole byla pak naše členka lepší a zvítězila 4:1 na body a mohla se radovat z titulu mistryně Evropy a zlaté medaile.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Retro běh pro mizící druhy jako oslava výročí

Sportování a ochrana přírody, to vše se úspěšně  spojí v jedno, a to už  v …