Domů / Plzeňský rozhled / Vydezinfikují školky, očistou už prošly úřad, D-klub i veřejné toalety

Vydezinfikují školky, očistou už prošly úřad, D-klub i veřejné toalety

Velkou dezinfekční akci v souvislosti s pandemií koronaviru spustil čtvrtý plzeňský obvod. Místní radnice už nechala vydezinfikovat Doubravecký klub, veřejné toalety a v úterý také samotný úřad. Před nástupem dětí do školek pak bude vydezinfikováno všech šest mateřinek, které obvod zřizuje.

Zdraví občanů a našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě. Přesto, že jsou nyní úřední hodiny na základě nařízení vlády výrazně omezeny, na radnici se stále pohybuje mnoho lidí. Navíc ve velkém sále dál šijeme roušky pro naše občany. Proto jsme přistoupili k dezinfekci, kterou prošel jak vstupní prostor sídla našeho úřadu včetně informací a podatelny, tak všechny další místnosti uvnitř obou našich budov v Mohylové ulici,“ říká starosta Doubravky Tomáš Soukup.

Obvodní radnice rovněž nechala vydezinfikovat prostory Doubraveckého klubu v Zábělské ulici a veřejné toalety na konečné zastávce trolejbusu číslo 16.

„Postupně se připravujeme na případný návrat dětí a zaměstnanců do mateřských škol. Ve všech našich mateřinkách proto proběhne dezinfekce prostor, kterou provedeme těsně před jejich znovuotevřením. Zároveň mapujeme potřeby školek tak, aby měly k dispozici dostatek teploměrů, dezinfekce na ruce a případně také roušky,“ doplňuje místostarostka čtvrtého obvodu Lenka Kočová.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …