Domů / Plzeňský rozhled / Začínají se bourat lávky v Husových sadech, přístup bude omezen

Začínají se bourat lávky v Husových sadech, přístup bude omezen

V tomto týdnu (od 24. července) začnou v Rokycanech demolice lávek na Stráni, především velké lávky a malé pod letištěm. Od 1. srpna budou pak probíhat práce pro pilotáže. Radnice  žádá občany, aby do revitalizovaných oblastí nevstupovali.

Husovy sady v Rokycanech

V polovině února začala dlouho očekávaná revitalizace Husových sadů a Kalvárie v Rokycanech, občanům známých spíše pod názvem Stráň. Od úterý 11. dubna začaly samotné práce v oblasti křížové cesty a Kalvárie. Od začátku června začala omezení v Husových sadech.

Na Kalvárii je již přemístěno první zastavení křížové cesty z travnaté plochy blízko rušné komunikace k nově vybudované dlážděné cestě, jako je tomu u ostatních zastavení. Cesta na Kalvárii je dlážděna lomovým kamenem.

Rokycany revitalizaci připravují již od roku 2015. Jedná se o zelenou dominantu v severní části města, která je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší plochou veřejné zeleně ve městě o výměře 23 hektarů. Náklady na revitalizaci jsou ve výši 18,9 milionu korun bez DPH. Hotovo by mělo být v březnu 2024.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …