Židovské komunity v Kolinci, Dlouhé Vsi a Velharticích

V hartmanické synagoze na Klatovsku se v pátek 17. června od 19 hodin uskuteční přednáška Mgr. Pavla Koury na téma Židovské komunity v Kolinci, Dlouhé Vsi a Velharticích. Ten vystudoval historii na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity Plzeň. Jako člen spolku Synagoga Klatovy se věnuje židovské regionální historii, především osudům židovské komunity ve Velharticích.

Přednášející se   zaměří na srovnání historie zmíněných komunit, zvláštní důraz bude kladen na osudy velhartické rodiny Pollakových. Rozvětvení této továrnické rodiny vedlo mj. i do Hartmanic, Markus Pollak stál na přelomu 19/20 století v čele Židovské náboženské obce Hartmanice – Kundratice.

Dalším tipem je neděle 19. června od 16 hodin, kdy v hartmanické synagoze vystoupí tradiční účinkující – Volné sdružení horažďovických zpěváků a muzikantů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Před 20 lety se bobr evropský vrátil na Šumavu

Správa Národního parku Šumava si již pro tradiční, celoroční téma letos zvolila návraty. V rámci …