Domů / Plzeňský rozhled / Nefestík se vrací v novém kabátu šitém na míru

Nefestík se vrací v novém kabátu šitém na míru

Oblíbený festiválek  Nefestík se po dvou letech vrací v novém kabátu šitém na míru aktuální situaci. Uskuteční se ve dnech 18. a 19. června zcela tradičně v areálu Zelenohorské pošty v Nepomuku. 

„Největší změnou je, že jsme se rozhodli zcela zrušit nedělní program. Nemusíte se však obávat, že by to festivalu ubralo na kvalitě. Naopak jsme o to více zapracovali na programu pátečním a sobotním. Kromě hlavní živé scény, která je věnována převážně hudbě, ale i několika divadelním představením, bude zásadně obohacen program na menší scéně situované do prostor bývalých stájí. Zde proběhne množství vystoupení rozličných žánrů,“ sdělil Jakub Kurc, ředitel festivalu.

pódium na Zelené Hoře

Můžete se těšit na komorní hudební seance, například Barboru Polyxenu Nowak s její improvizací na piano, osobitou violoncellistku Veronique, představení ImproWoo kombinující v jedinečné improvizaci pohybové divadlo, mluvené slovo a tanec s hrou na didgeridoo a handpan nebo čím dál populárnější formát výrazově přednášené autorské poezie slam poetry, v rámci něhož vystoupí mimo jiné i mistr republiky ve slamu z roku 2017 Dr. Filipitch, dále autorské čtení poezie, loutkové divadlo pro děti, dokumentární filmy a mnoho dalšího. Tato scéna „náročného diváka” tak poskytne návštěvníkům možnost zažít kulturu v podobě, jaká dosud nebyla v Nepomuku prezentována.

S ohledem na pandemickou situaci  se organizátoři rozhodli zrušit vnitřní program v nočních hodinách. Letos budou tedy pouze dvě scény, které se ale budou harmonicky prolínat a doplňovat. Festival má rodinnou atmosféru a vítáni jsou všichni milovníci kvalitní kultury.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve středu vyhlásí vítěze Finále o Zlaté ledňáčky a studentské ceny

Letošní 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se přehoupl do své druhé poloviny. Ve středu …