Domů / Plzeňský rozhled / Školní rok začal v mateřinkách na čistých herních prvcích

Školní rok začal v mateřinkách na čistých herních prvcích

Všechny herní prvky v zahradách mateřinek ve třetím plzeňském městském obvodu prošly začátkem nového školního roku důkladnou očistou. Už pátým rokem zajišťuje Trojka ve školkách čištění párou, zároveň pravidelně kontroluje technický stav těchto herních prvků.

Čištění herních prvků v 49. MŠ

Náš obvod využívá k čištění horkou vodu a páru o teplotě 90 stupňů, která odstraní z atrakcí a laviček nečistoty jako je špína, lišejník nebo grafity, ale současně herní prvky termálně vydezinfikuje. Právě ve čtvrtek 14. září procházelo očistou poslední hřiště, a to v areálu 49. mateřské školy,“ uvádí 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek s tím, že zcela poprvé zkouší obvod provést čištění začátkem září. „Uvidíme, zda se více osvědčí začátek školního roku, nebo se opět vrátíme k jarnímu modelu,“ doplňuje.

Čištění nyní probíhalo ve všech jedenácti mateřských školkách centrálního plzeňského obvodu a také na  dalších pěti odloučených pracovištích. U všech herních prvků také pravidelně kontrolují  jejich technický stav, aby pro děti zajistili bezpečné a čisté prostředí.

Pravidelnou očistou prošla na Trojce také veškerá veřejná hřiště. „Všech devadesát těchto hřišť a pískovišť, které se nacházejí na území našeho obvodu, bylo vyčištěno již v jarních měsících, protože čištění provádíme vždy jednou ročně,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …