Domů / Plzeňský rozhled / Zoo zve nejen na řemeslnický víkend na Lüftnerce

Zoo zve nejen na řemeslnický víkend na Lüftnerce

Každoroční festival lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše na Lüftnerce v Zoologické a botanické zahradě města Plzně střídá letos tuto sobotu 16. a neděli 17. září od 10 do 18 hodin zase OŽIVLÝ STATEK.

Akce slibuje zajímavý program pro celé rodiny. Mlatci budou například mlátit obilí cepy, ke slovu se dostanou i kosy, chybět nebude tradiční praní prádla na valše… Ochuzeni nebudou návštěvníci ani o některá řemesla – své umění předvede například kovář, drátenice, hrnčíř… Z kapacitních a organizačních důvodů nebudou však všechny prezentace zastoupeny po oba dva dny. Většinu  činnosti si bude možné vlastnoručně vyzkoušet. Bude si třeba možné zkusit vykroužit hrníček nebo ozdobit perníček…

Pro děti jsou určeny tvůrčí dílničky a nově řemeslnické a objevitelské stánky s řadou interaktivních úkolů, otázek, poznávaček a soutěží. Mohou se stát na chvíli cukráři, pekaři, obuvnickými tovaryši…Na řemeslnické naučné soutěžní stezce budou mít  příležitost si ověřit vědomosti o některých, dnes už třeba jen historických, řemeslech. Samozřejmě za správné odpovědi a splněné úkoly na ně čekají zajímavé ceny.

Sobotním bonusem bude ve 14 hodin folklorní vystoupení Tanečního klubu IMPRO Pionýrského oddílu Mikulka pod vedením Věry  Řežábové.   Po oba dva dny je vstup do zahrady za obvyklé vstupné.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …