Domů / Plzeňský rozhled / 40 let Fakultní nemocnice Lochotín v Plzni

40 let Fakultní nemocnice Lochotín v Plzni

Od 1. května 2019 jste srdečně zváni  vypravit se  do historie, současnosti i budoucnosti lochotínského areálu. U příležitosti 40.výročí počátku výstavby FN Lochotín připravila nemocnice  pro své návštěvníky  výstavu, která se věnuje uplynulým čtyřiceti letům.

Výstava je pojata chronologicky, panely  postupují od minulosti k současnosti. Zároveň popisují  historii plzeňských lazaretů a špitálů, která sahá až do let, kdy bylo založeno královské město Plzeň. O výstavbě nové „fakultky“ se začalo mluvit již v poválečných letech.

První panely provádějí etapovou výstavbou lochotínské nemocnice pomocí atraktivních dobových návrhů, nákresů a generelů. Nechybějí příběhy zaměstnanců, kteří svůj život s FN spojili před mnoha lety. Zajímavým zpestřením jsou statistické údaje, které  dokonale dokreslují  vývoj nejen naší nemocnice, ale také společnosti. Závěr výstavy představuje současnost a zároveň vize do budoucna Fakultní nemocnice na Lochotíně.  Devět oboustranných výstavních panelů  přináší přehled  40 let  rozvoje lochotínského areálu, kde zdravotníci poskytují péči nejvyšší úrovně. Putovní výstava bude k dispozici na několika místech v borském i lochotínském areálu.

Současné umístění výstavních panelů – FN Plzeň – Lochotín: vchod B, 2. NP.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …