Domů / Plzeňský rozhled / Podchod u plzeňského hlavního nádraží má na kahánku

Podchod u plzeňského hlavního nádraží má na kahánku

Podchody už lidi nelákají! Zápach, nečistota, obava z nebezpečí a útočiště bezdomovců a různých živlů. To není obrázek jenom plzeňských podchodů.  Možná i to vedlo zdejší radnici k rozhodnutí, že některé z nich by mohly časem zmizet. Radním totiž došlo, že lidé patří na povrch, nikoli pod zem!  

Konkrétně podchod u plzeňského hlavního nádraží má na kahánku a čeká ho zřejmě likvidace.  V nejbližších týdnech začne sloužit jen jako úzký průchod ze dvou vchodů na Americké k novému východu u nádraží, aby lidé jdoucí na vlak nemuseli obcházet celou křižovatku, v budoucnu město počítá s tím, že pod zem lidé vůbec chodit nebudou.  

“Dohodli jsme se na znovuotevření některých podchodů. Jedná se o dva vstupy z Americké ulice a vstup od bývalého vchodu z hlavního vlakového nádraží od nově zrekonstruovaných mostů. Nebude tak nutné celou křižovatku obcházet.  Ostatní vstupy zůstanou uzavřené, i ty u tramvajové zastávky. Tam je křižovatka průchozí po povrchu v obou směrech. Lidé se musí vrátit na povrch,” komentoval rozhodnutí města náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule. Podle něho nemají občané chodit neúčelně pod zem.

V nejbližších týdnech čeká podchod stavební úpravy. Přibydou zdi a mezi fungujícími vstupy budou jen úzké koridory bez obchodů a služeb. Provoz bude omezený, ve všední dny se otevře od 5 do 23 hodin, o víkendu a o svátcích pak od 7 do 23 hodin.

Podle primátorova náměstka se jedná o dočasné řešení. „Plánujeme, že by celé území bylo dostupné po povrchu. Budeme čekat, jestli bude mít společnost Ameside, která připravuje projekt na území Sirkova, Americká, zájem o ten podchod, nebo jak si  s tím poradí,” řekl Michal Vozobule.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …