Domů / Plzeňský rozhled / Akvapark ano. Novou předraženou studii ale ne!

Akvapark ano. Novou předraženou studii ale ne!

TOP 09 podporuje výstavbu akvaparku v Plzni. Záměr města vynaložit téměř 1,5 milionu korun na novou studii k prověření lokalit pro jeho výstavbu však považuje za zbytečné plýtvání veřejnými penězi. Nová studie má totiž prověřit stejné lokality, kterými se už jednou zabývala studie Ústavu koncepce a rozvoje města Plzně z roku 2012.

Z tohoto důvodu TOP 09 na posledním jednání Zastupitelstva města Plzně opakovaně navrhla, aby město aktualizovalo stávající studii maximálně za 100 tisíc korun. Návrh usnesení TOP 09 ale zastupitelé neodsouhlasili. K jeho schválení chybělo pouze pět hlasů.

Akvapark Čestlice je unikátní sportovně-relaxační komplex

„Město má hotovou studii z roku 2012, která pro akvapark vytipovala čtyři místa: na Borských polích, Na Lopatárně, u Globusu a v Chotíkově. Pozemek na Borských polích ale už město prodalo. Tuto studii jsme již dvakrát během tohoto volebního navrhovali aktualizovat s nákladem kolem 100 tisíc korun. Pan primátor náš návrh nikdy nepodpořil, s tím, že Plzeňanům stačí plavecký bazén na Slovanech. Považujeme proto za nehorázné, že je teď město s krajem ochotné investovat bezmála 1,5 milionu korun za studii novou, která má prověřit stejné lokace jako již existující městská studie,“ říká předseda klubu zastupitelů TOP 09 Michal Vozobule.

Že si Plzeňané akvapark zaslouží, říká TOP 09 z opozičních řad již dlouho. „Vítáme, že nyní o něm, byť půl roku před komunálními volbami, začíná mluvit i vedení města.  Tím, že vedení města náš dnešní návrh odmítlo, se ukazuje, že svůj návrh nejspíš nemyslí vážně,“ říká Vozobule.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Lyžovat se na šumavském Špičáku bude až do konce března

Na šumavském Špičáku připadlo v tomto týdnu několik centimetrů prašanu a i dnes trvale sněží v teplotách …