Domů / Plzeňský rozhled / Archeologické léto 2022 i letos zve na zajímavé lokality

Archeologické léto 2022 i letos zve na zajímavé lokality

I v letošním roce mají příznivci památek a archeologie možnost zúčastnit se tematických vycházek do významných archeologických lokalit celé České republiky v rámci akce Archeologické léto 2022.

Sedlo – hradiště, v pozadí hrad Kašperk

Každoroční celorepubliková  nabízí během léta prohlídky archeologických lokalit s odborným výkladem profesionálních archeologů. Ti všem návštěvníkům představí, co práce archeologa obnáší a jaké pozůstatky lidské činnosti se v zemi skrývají.  Zájemci mohou prozkoumat přes devadesát atraktivních lokalit s výběrem z více než 250 komentovaných prohlídek na celém území ČR. Vzniká tak široká nabídka poznávacích a výletních cílů pro laickou i poučenou veřejnost a zájemcům je umožněna jedinečná šance „prozkoumat“ známé i méně známé archeologické lokality, obsahující doklady někdejšího pravěkého či středověkého osídlení.

Zřícenina hradu Věžka

V Plzeňském kraji je nabídnuto k návštěvě s odborným průvodcem dvanáct lokalit. Po dvou z nich provází archeologové územního odborného pracoviště NPÚ v Plzni. Navštívit s nimi můžete hrad Věžka, (Druztová, okres Plzeň-sever), kde bude provázet PhDr. Filip Kasl, a hradiště Sedlo u Sušice (okres Klatovy), jež blíže představí Mgr. Linda Foster s Mgr. Andreou Junkovou (Západočeské muzeum v Plzni).

Rezervace prohlídek, které jsou bezplatné, lze provést na webu Archeologického ústavu AV ČR: https://archeologicky-ustav-av-cr.reservio.com, kde naleznete přehled všech plánovaných vycházek. Některá naleziště bude možné procházet ve dvou realitách – přímo v terénu s průvodcem a virtuálně.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …