Domů / Plzeňský rozhled / Šumavský Mouřenec zve na Bábovkobraní i na koncert

Šumavský Mouřenec zve na Bábovkobraní i na koncert

Jako každé léto budou v šumavském kostele sv. Mořice u Annína ze 13. století koncerty různých žánrů. Už v úterý 5. července zavítá v rámci Mouřeneckého léta  uznávaný Žihelský sbor, jehož vystoupení začne  v 18 hodin. 

V ten samý den se však přímo v Anníně bude konat tzv. Bábovkobranní, tedy soutěž o nejlepší a nejchutnější  bábovku. O prvenství se může ucházet každý, kdo přinese svůj doma upečený chutný výtvor a nebude se bát ho obhájit před porotci. Tentokrát bude mezi nimi i oblíbený vypravěč Ivo Šmoldas.

Další akce budou následovat. U příležitosti zahájení annínské pouti vystoupí v kostele Bára Basiková s klavírním doprovodem (22. 7. v 19:30) a v závěru měsíce si mohou posluchači užít koncert skupiny Nezmaři (28. 7. ve 20 h). V srpnu pak pozve Mouřenec na varhanní koncert Jany Havlíčkové (7. 8. v 15:30), přednášku historika umění Jana Royta o středověkých freskách s varhanním a houslovým doprovodem (20. 8. v 18 h) nebo koncert spirituálů a jiných písní v podání klatovské kapely Elias (26. 8. ve 20 h).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …