Domů / Plzeňský rozhled / Hrabě Valdštejn a století páry se představí na Kozlu!

Hrabě Valdštejn a století páry se představí na Kozlu!

mladý hrabě Arnošt z Valdštejna

Přijměte, prosím, pozvání do roku 1871, kdy hrabě Arnošt František z Valdštejna, majitel zámku   Kozel nedaleko Šťáhlav na jižním Plzeňsku, slaví 50.narozeniny. A takovou událost je nutné  přece řádně oslavit, a tak nás čeká den plný  šermířů,  tanečnic a hudebníků. Stane se tak ve dnech 5. a 6. července a dějištěm těchto velkolepých oslav bude právě zámek Kozel. 

jezdecké ukázky na Kozlu

Po celý den  od 10:00 do 17:30 hodin se tak vrátíme s hrabětem Valdštejnem do století páry na Kozlu, kam se sjede početná družina účinkujících i přihlížejících. Své jezdecké umění převedou hosté z blízka i z daleka! Blahopřát přijdou i vojáci slavného 35. pěšího pluku z Plzně.

Emil Škoda na Kozlu

Nebude chybět ani Emil Škoda se svými parními stroji, které uvidíte v činnosti! Přiveze i lokomobilu, která mimo jiné zahraje na flašinet… Plánována je také paroplavba lodních modelů v zámecké kašně.

lokomobila

A pozor – očekává se i zatčení zlosyna Janečka, jenž sužoval celé Plzeňsko a v roce 1871 byl u Šťáhlav polapen! O tomto padouchovi se dokonce zmiňuje i Josef Švejk ve slavné knize Jaroslava Haška.

Hrabě Valdštejn se narodil v roce 1821, po skončení vojenské kariéry se věnoval výstavbě železnic. Založil strojírny v Plzni, které v roce 1869 prodal Emilu Škodovi.  Více informací najdete na  http://www.slavnostnakozlu.cz

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …