Domů / Plzeňský rozhled / Beseda připomene svobodu, rozsvítí se v barvách trikolóry

Beseda připomene svobodu, rozsvítí se v barvách trikolóry

Měšťanská beseda v Plzni 17. listopadu 2020 přesně v 17:11 rozsvítí svoji fasádu v barvách české trikolóry. Spolu s dalšími významnými budovami v celé ČR tak připomene svobodu a demokracii, kterou jsme před 31 lety nabyli. A právě v současné složité době je důležité na tyto hodnoty symbolicky upozornit a vyslat do veřejného prostoru pozitivní vzkaz, který teď naše společnost potřebuje. Měšťanská beseda se tímto aktem připojuje k iniciativě neziskové organizace Díky, že můžem.  

Měšťanská beseda v Plzni

Uvnitř Měšťanské besedy je už několik týdnů ticho a prázdno. Podruhé v letošním roce musí být zavřená a nemůže fungovat pro své návštěvníky. Rozsvítí se tedy alespoň zvenku, aby vyslala pozitivní zprávu veřejnosti. „Po 31 letech od nabytí svobody a demokracie se nacházíme v nelehké době. I když nemůžeme toto výročí oslavit pospolu, chceme si připomenout, jak je důležité na těchto hodnotách stavět. Snad tímto způsobem i vneseme více barev a světel do veřejného prostoru a mezi lidi,“ řekla Hana Kulawiaková, která má na starosti komunikaci Měšťanské besedy v Plzni.

Barvy české trikolóry rozzáří Měšťanskou besedu 17. listopadu 2020 v 17:11 stejně jako dalších téměř pět desítek významných míst v ČR, která se připojila k iniciativě neziskové organizace Díky, že můžem. Ta každoročně organizuje oslavy Korzo Národní na Národní třídě v Praze, jež se letos konat nemohou. Právě letos však více než kdy jindy tato organizace považuje za důležité připomenout si křehkost svobody a uvědomit si, jak se stala samozřejmou součástí našich životů. Proto se rozhodla přenést atmosféru oslav do online prostoru, dát občanům možnost připomenout si tento významný den naší historie z domova a zároveň uspořádat symbolický a bezpečný akt ve veřejném prostoru. Tento moment bude doprovázet také živý stream písně Modlitba pro Martu, která se stala symbolem sametové revoluce, v podání Anety Langerové z balkónu Národního divadla v Praze. V českých radiích se rozezní originální verze této skladby od Marty Kubišové.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …