Domů / Plzeňský rozhled / Běžecké stopy u Čerchova udržuje nová sněžná rolba

Běžecké stopy u Čerchova udržuje nová sněžná rolba

Právě dnes se na úpravu běžkařských tras v okolí Čerchova poprvé vydala rolba PistenBully 100 SCR.  Město Domažlice ji pořídilo již v prosinci 2019, ale loňská zima neposkytla dobré podmínky pro lyžaře, a tak na své využití čekala až do letošního druhého lednového víkendu.

Foto Josef Babor

Sněžení v posledních dnech potěšilo milovníky zimních sportů, kteří mohou nyní využít upravené běžecké trasy v okolí nejvyšší hory Českého lesa. V pátek odpoledne bylo na čerchovském okruhu 20 centimetrů sněhu. Aktuální stav najdou zájemci na webových stránkách domažlického lyžarského klubu Sněhaři (www.snehari.cz) v sekci Sněhové zpravodajství.

,,Nová sněžná rolba stála 4 052 290 Kč. Město Domažlice na její financování obdrželo dotaci 1 milion korun z Plzeňského kraje,“ uvedl starosta Zdeněk Novák.

Stabilně je umístěna v bývalém vojenském areálu nedaleko Čerchova. Město investovalo 55 tisíc korun do pořízení nových vrat do objektu, který je pod stálým kamerovým dozorem. O provoz rolby se stará Správa sportovních zařízení města Domažlice.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Kraj buduje call centra pro seniory na pomoc s registrací

V pátek 15. ledna bude spuštěn rezervační systém pro očkování seniorů ve věku 80 let a …