Domů / Plzeňský rozhled / Bude v Rokycanech jediným řešením pošta Partner Plus?

Bude v Rokycanech jediným řešením pošta Partner Plus?

Starosta Rokycan Tomáš Rada jednal s regionálním vedením České pošty o rušení pobočky Rokycany 3 v ulici Boženy Němcové. 
„Trváme na zachování obou poboček České pošty v našem městě. Bohužel nová platná legislativa zakotvuje, že každá obec s počtem obyvatel nad 2500 nemusí mít poštu v docházkové vzdálenosti do dvou, ale nově do tří kilometrů. V Rokycanech jsou pošty Jiráskova a v ulici Boženy Němcové  do nově stanovené docházkové vzdálenosti. Zástupci České pošty představili analýzy a data, kdy v Rokycanech za posledních pět let došlo k poklesu návštěv pošty až o třetinu, výkony klesly o 40 procent. I přesto nadále trváme na zachování obou poboček,“ vysvětlil starosta Tomáš Rada.
Regionální vedení České pošty přednese požadavek starosty města Rokycan na zachování obou poboček vedení státnímu podniku.  Česká pošta slíbila posílení provozu pošty v Jiráskově ulici ve špičkách. Pobočka je bezbariérovou poštou s plošinou.
Jako možnost zachování stávající pobočky Česká pošta nabízí služby pošty Partner Plus, kdy by veškeré náklady šly za městem. „Měsíčně by nás provoz pobočky v ulici Boženy Němcové vyšel na více než sto tisíc korun, ve kterých by byly náklady na dvě pracovnice, pronájem prostor, zaplacení licence poště a zabezpečení prostor pobočky,“ uvedl města Tomáš Rada.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …