Domů / Plzeňský rozhled / Česká republika je pro nás strategickým partnerem

Česká republika je pro nás strategickým partnerem

Pracovní workshop na téma „Proč obchodovat s Chile?“, který uspořádala Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje spolu s velvyslanectvím Chile v Praze, agenturou Czech Trade a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, se uskutečnil dnes v plzeňském Parkhotelu. Součástí této velmi zajímavé akce byla degustace vybraných chilských specialit a vín.

Podle úvodního slova ředitelky Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje Radky Trylčové jsou vzájemné možnosti spolupráce obou zemí velmi důležité a přínosné.  Zásluhou velvyslanectví Chile mají podnikatelé Plzeňska tak jedinečnou příležitost načerpat potřebné informace a pomoc pro případné obchodní projekty.

„Je pro nás opravdu důležité dostat se do styku i s mimopražskými podnikateli, proto jsme nyní v Plzni. Česká republika je pro nás strategickým partnerem a my se od něho můžeme opravdu hodně naučit,“ uvedl ve svém vystoupení chilský konzul Jorge Vidal.

 

Na snímku zleva: Máximo Cattán, Radka Trylčová, předseda představenstva RHKPK Pavel Karpíšek a Jorge Vidal

Chile patří mezi 20 zemí, které mají celosvětově nejvyšší zahraniční investice, když Chile v tomto případě zaujímá 18. příčku. Jak zdůraznil Máximo Cattán, obchodní zástupce agentury Prochile, možnosti vzájemné obchodní spolupráce tady rozhodně jsou, protože Chile patří k jedné z nejvýkonnějších a nejotevřenějších ekonomik v latinské Americe. Tomu také odpovídá současný růst HDP, který patří mezi první země v rámci Jižní Ameriky.
Jak se obě strany na závěr dohodly, takové setkání by se mohlo na podzim opakovat.

 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …