Domů / Plzeňský rozhled / Marilyn (Překrásné děcko) na Malé scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Marilyn (Překrásné děcko) na Malé scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Původní český muzikál Marilyn (Překrásné děcko) autorů Ondřeje Brouska a Radka Balaše uvede na své Malé scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Inscenace v režii populárního televizního režiséra Jiřího Adamce a hudebním nastudování Pavla Kantoříka bude mít premiéru 10. června. V pátek 9. června od 18 h přichystá soubor muzikálu pro své příznivce neformální setkání s tvůrčím týmem a hlavními představiteli ve foyer Malé scény.

Životní příběh Marilyn Monroe, jedné z nejslavnějších, ale také nejkontroverznějších žen 20. století, která více než padesát let po své smrti nepřestává fascinovat umělce napříč žánry, se stal inspirací dvěma předním domácím muzikálovým autorům. Hudbu složil známý český hudebník, skladatel a herec Ondřej Brousek, libreto je dílem zkušeného muzikálového tvůrce a režiséra Radka Balaše (muzikály Adéla ještě nevečeřela, Mýdlový princ nebo Ples upírů). DJKT uvádí muzikál Marilyn (Překrásné děcko) jako druhé divadlo v republice, světová premiéra v Klicperově divadle v Hradci Králové v roce 2013 se těšila diváckému zájmu i uznání kritiky.

Nabídku k režijnímu hostování přijal režisér Jiří Adamec. „Látka a její české zpracování mě především nesmírně zaujaly. Z muzikálu je cítit vášeň a radost z tvorby. Oba autoři chtěli vytvořit dílo, které si nikdo s jiným dílem nesplete. A to se jim zcela jistě podařilo,“ říká režisér a dodává: „Marilyn je pro mě totéž, co pro miliony lidí na celém světě, tedy především neuvěřitelně zářivou legendou, jejíž život je opředený množstvím nejrůznějších mýtů.“

Do titulní role božské MM obsadil režisér hostující herečku Zuzana Kajnarovou, známou např. ze seriálu Vyprávěj nebo z filmové pohádky Anděl Páně. Jejího manžela, spisovatele Arthura Millera, ztvární taktéž hostující Dalibor Gondík. V mnoha dalších rolích se představí oblíbené stálice plzeňského muzikálového souboru: Stanislava Topinková Fořtová, Hana Spinethová, Lucie Zvoníková, Simona Lebedová, Jozef Hruškoci, Aleš Kohout, Roman Krebs a Radek Štědronský Shejbal. Dětskou roli malé Marilyn alternují Agáta Tandlerová a Jasmine Adamcová. Autorem výpravy je dlouhodobý spolupracovník DJKT Aleš Valášek, jehož kostýmy věrně zachycují atmosféru doby a zároveň svou barevností odkazují k černobílým filmům, v nichž Marilyn Monroe hrála; víceúrovňová scéna pak evokuje dekorace filmových studií.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Podíl osob pod hranicí ohrožení příjmovou chudobou vloni mírně klesl

Čisté peněžní příjmy českých domácností vzrostly v roce 2022 meziročně o 7,7 %, reálně však …