Domů / Plzeňský rozhled / Cesta na Valchu a Lhotu bude plynulejší

Cesta na Valchu a Lhotu bude plynulejší

Developerská společnost V Invest, která dlouhodobě rozvíjí plzeňskou čtvrť Nová Valcha, dokončila výstavbu kruhového objezdu na křižovatce ulic Sulkovská a Dobřanská na hlavní příjezdové cestě do čtvrti. Celkové náklady na výstavbu kruhového objezdu dosáhly částky 21 milionů korun. Kruhový objezd výrazně zlepší průjezdnost této vytížené křižovatky a také její bezpečnost.

„Na Nové Valše působíme už od roku 2006 a kromě postupné výstavby samotné čtvrti se ve spolupráci s Magistrátem města Plzně a Městským obvodem Plzeň 3 zaměřujeme také na investice do celé lokality. Křižovatka ulic Sulkovská-Dobřanská byla dlouhodobě problematická jak z pohledu kapacity, tak s ohledem na bezpečnost. V posledních letech zde došlo k několika dopravním nehodám, z toho k jedné vážné. Nový kruhový objezd křižovatku zpřehlední a zároveň zvýší její kapacitu,“ říká David Lomnický, projektový manažer společnosti V Invest s tím, že obyvatelé Valchy, Nové Valchy a Lhoty se nyní dostanou z centra a do centra Plzně rychleji než dosud.

Výstavba kruhového objezdu byla technicky poměrně náročná, protože se zde pohybujeme ve stísněném prostředí, které omezuje koryto Lučního potoka. Zároveň bylo třeba přeložit inženýrské sítě a přitom po celou dobu výstavby zachovat průjezdnost celou oblastí.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Unikátní linka Prazdroje vytřídí 81 tisíc lahví za hodinu

Automatickou třídicí linku na skleněné vratné lahve zprovoznil v plzeňském pivovaru Prazdroj. Jde o jedinou instalaci svého …