Domů / Plzeňský rozhled / Domažlice pořídily novou sněžnou rolbu za 4 miliony korun

Domažlice pořídily novou sněžnou rolbu za 4 miliony korun

Běžecké stopy v okolí Čerchova a Capartic bude upravovat nová sněžná rolba Snowrabitt. Rozhodnutím zastupitelů ji pořídilo Město Domažlice. ,,Dosud jsme měli k dispozici dvě rolby, 12 a 14 let staré. Byly již za hranicí životnosti,“ vysvětlil na jednání zastupitelstva důvod pro nákup domažlický starosta Zdeněk Novák. Od dodavatele Domažličtí sice nový stroj převzali v polovině prosince, kvůli nepřízni počasí však své služby lyžařům poskytovat ještě nezačal.

,,Přeshraniční zimní areál Althütte-Gibacht-Capartice je pro lyžaře velmi atraktivní. Na německé straně vzniklo nedávno nové zimní středisko. Naše stopy jako jediné v republice vyhovují přísným podmínkám i pro Německý lyžařský svaz, prošly jeho certifikací,“ připomněl starosta Novák výhody příhraniční lyžařské lokality.

,,Nová sněžná rolba stála 4 052 290 Kč. Město Domažlice na její financování obdrželo i dotaci z Plzeňského kraje 1 milion korun,“ vyčíslila Jindřiška Deckerová z odboru správy majetku.

Nová rolba bude stabilně umístěna v bývalém vojenském areálu nedaleko Čerchova. Město investovalo 55 tisíc korun do pořízení nových vrat do objektu, který je pod stálým kamerovým dozorem. O provoz rolby se bude starat Správa sportovních zařízení města Domažlice.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V sobotu se koná v Rokycanech indiánský Den dětí

Děti oslaví svůj den sice až ve čtvrtek 1. června, ale již na sobotu 27. …