Domů / Plzeňský rozhled / Darované knihy od vás udělají radost seniorům

Darované knihy od vás udělají radost seniorům

K Mezinárodnímu dni darování knihy, který připadá stejně jako svátek zamilovaných na 14. únor, uspořádala Univerzitní knihovna Západočeské univerzity již třetí ročník sbírky knih. Ode dneška až do čtvrtka 14. února mohou lidé přinášet knihy do jakékoliv její pobočky. Darované knihy udělají radost seniorům v CeneCura Seniorcentru Plzeň a v Domově poklidného stáří Vejprnice.

Nové nebo přečtené knihy, které lidé chtějí anonymně darovat, přijímá Univerzitní knihovna v kampusu ZČU na Borských polích, Filozofická a právnická knihovna v sadech Pětatřicátníků 16, Knihovna zdravotnických studií v Sedláčkově 31, Pedagogická knihovna na Klatovské 51 i Ekonomická knihovna v Chebu v ulici Hradební 22.

Radost udělá každá kniha bez ohledu na žánr. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí,“ říká ředitelka Univerzitní knihovny ZČU Miloslava Faitová.

Před rokem knihovna vybranými dětskými knížkami obdarovala Základní školu a Mateřskou školu pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni, v roce 2017 darované knihy zamířily na lůžková oddělení a LDN Městské nemocnice Plzeň, Privamed, a. s., a Fakultní nemocnice Plzeň.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Masokombinát dostal pokutu za několik správních deliktů

Milionovou pokutu uložili inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni společnosti Maso …