Domů / Plzeňský rozhled / Na Špičáku se dál lyžuje na metru prašanu, fronty jsou do 10 minut

Na Špičáku se dál lyžuje na metru prašanu, fronty jsou do 10 minut

Šumavský Ski&Bike Špičák má pořád na všech sjezdovkách přes metr sněhu (někde až 150 cm). „Lyžuje se stále na prašanu a díky inverznímu počasí i pod jasnou oblohou za slunečného počasí,“ popisuje ideální podmínky ředitel areálu Vladimír Kasík.

V tomto týdnu začaly jarní prázdniny v prvních okresech. Konkrétně např. v blízkých Klatovech, ale spousta lyžařů dorazila i ze Středočeského kraje (pozn.: soudíme tak dle SPZ aut na parkovišti). Fronty ale nejsou nijak drastické.

U nás se čekalo maximálně do 10 minut a pouze na čtyřsedačkové lanovce. V provozu máme všechny sjezdovky a vleky. Tratě jsou díky dlouhodobému promrznutí pěkné po celý den,“ dodává Kasík.

Ve středisku v těchto dnech připravují vlastní, zhruba tříkilometrový, okruh pro běžkaře, který by měl být už v sobotu a neděli k dispozici. O nastávajícím víkendu se tady jinak lyžuje bez omezení. V sobotu 9. února si tu pak pro zpestření mohou lidé zkusit jízdu v terénních autech s pohonem všech čtyř kol. Další aktuální info na www.spicak.cz

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Masokombinát dostal pokutu za několik správních deliktů

Milionovou pokutu uložili inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni společnosti Maso …