Domů / Plzeňský rozhled / Dejme přírodě šanci! Společně už v pátek v plzeňské zoo!

Dejme přírodě šanci! Společně už v pátek v plzeňské zoo!

Svoji návštěvu Zoologické a botanické zahrady v Plzni můžete už tento pátek od 10.00 do 17.00 hodin obohatit o aktivity na zajímavých ochranářských stanovištích, rozmanitých workshopech i při zábavném tvoření.

velbloudice Sisi, foto Kateřina Misíková

Chystají tady totiž vás ukázky záchranných projektů i  prezentaci činností státní ochrany přírody. Mladí táborníci z příměstského zoo tábora  připravují aktivity na téma evropské kampaně, která poukazuje na nešetrný a nadměrný rybolov, znečištění oceánů a vodních toků, změny klimatu a lidské aktivity, které ohrožují a mnohdy nenávratně přetváření celé vodní ekosystémy. Děti také upozorní na potřebu ochrany  v České republice dříve hojného karase obecného, kterého z našich vod téměř zcela vytlačil u nás nepůvodní karas stříbřitý.

Celá akce je charitativní a má za cíl nejen sdělit důležité skutečnosti, ale také vybrat finanční prostředky na realizaci záchranných projektů. Na některých stanovištích tedy bude každý moci přispět a podpořit tak velmi potřebné aktivity ochránců přírody. Přispívá už každý návštěvník, který si zakoupí tarif vstupného s názvem Help Nature, a to částkou 3 Kč.

Těšit se můžete na aktuality ze záchranných projektů – největší antilopy světa, antilopy Derbyho, sýčka obecného, migrujících obojživelníků, dozvíte se o životě včel i ptáků. Připraven je workshop, tombola, malování na obličej, výroba přírodního mýdla, kvízy a soutěže.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Retro běh pro mizící druhy jako oslava výročí

Sportování a ochrana přírody, to vše se úspěšně  spojí v jedno, a to už  v …