Domů / Plzeňský rozhled / Nejlepší šumavskou bábovku vybere herec Pavel Kikinčuk

Nejlepší šumavskou bábovku vybere herec Pavel Kikinčuk

V pořadí už 3. annínské bábovkobraní připravili v Anníně na Sušicku. Už tradiční soutěž o nejlepší šumavskou bábovku proběhne v pátek 27. srpna od 19 do 22 hodin v netradičním prostředí – v annínské sklárně. Bábovky bude při zábavném večeru s živou hudbou hodnotit mimo jiné i herec Pavel Kikiničuk.

Pavel Kikinčuk

„Jsem moc rád, že se letos do soutěže zapojila annínská sklárna, která poskytla pro tradiční akci netradiční zázemí. Do půl osmé můžou pekařky a pekaři nosit na nádvoří sklárny své bábovky. Příjem bude anonymní, aby nikdo z hodnotících nevěděl, kdo kterou bábovku pekl a skutečně mohli porotci hodnotit samotný výtvor a ne jeho autora,“ říká Lukáš Milota z organizačního týmu. Od půl osmé začne hrát živá kapela, kterou tvoří hudebníci Jiří Bláha a sourozenci Vilém a Vojtěch Šafránkovi.

Po první sérii písní zasedne porota, která zhodnotí nejenom celkový vzhled  bábovky, ale i jednotlivé porce po rozkrojení, samozřejmě také její konzistenci, chuť a vůni.

Foto z loňského bábovkobraní

„Předsedou poroty bude tentokrát oblíbený herec a komik Pavel Kikinčuk, kterého známe jako Šimona Pláničku ze Slunce, seno, jahody, z Okresního přeboru, Babovřesek nebo z plzeňského kabaretního divadla Pluto. Dalším členem poroty bude moderátor Českého rozhlasu Plzeň Vladimír Štovíček, který bude hodnotit v tandemu se svou manželkou Markétou. Vladímir totiž nejí sladké, bude tedy hodnotit vizuálně. Jeho žena posoudí chuť a vůni,“ vysvětlil Milota.

Hlas dostanou i diváci, kteří zvolí Bábovku sympatie a následně budou moci donesené soutěžní kousky ochutnat. Káva a další občerstvení budou  k mání ve sladkém bistru přímo ve sklárně.

Po slavnostním vyhodnocení nejlepších bábovek, předání hlavních cen a koncertu živé kapely se zájemci můžou od 22 hodin zdarma vydat na noční prohlídku sklářské kaple s hrobkou rodiny Schmid, která je přímo nad annínskou sklárnou a bude osvětlena svíčkami. Při bábovkobraní bude nutné dodržovat aktuální platná protiepidemická opatření.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Retro běh pro mizící druhy jako oslava výročí

Sportování a ochrana přírody, to vše se úspěšně  spojí v jedno, a to už  v …