Domů / Plzeňský rozhled / Divadelní jaro na Kašperku začíná už tuto sobotu

Divadelní jaro na Kašperku začíná už tuto sobotu

Na hradě Kašperk v podhůří Šumavy zahajuje svoji letošní divadelní sezonu Spolek Kašpar.  Po dlouhé přestávce přichází čas vzkřísit živou kulturu. Na nejvýše položeném královském hradě Kašperk se proto můžete těšit hned na tři divadelní víkendy, jež začnou už během května! 

Všechna divadelní představení se uskuteční v prostorách hradního jádra, v bývalém paláci mezi věžemi. Místo vyniká výjimečnou atmosférou i akustikou. Hraje se pod širým nebem, a to za každého počasí.

Předprodej bude zahájen v průběhu tohoto týdne na stránkách vstupenky.kasperk.cz. Aktuální informace o stavu předprodeje najdete na oficiálních stránkách kasperk.cz.

Představení divadelního spolku Kašpar z Divadla v Celetné mají na šumavském hradě Kašperku dlouhou a věhlasnou tradici. Letos se navíc můžeme těšit na mnohem dřívější zahájení velkých představení, než je každoročně obvyklé. Na programu jsou následující hry:

ilustrační foto

Mikulášovy prázdniny (René Goscinny, Jean Jacques Sempé. Režie Filip Nuckolls)

Sobota 22. května, začátek od 20.00 hod.

Neděle 23. května, začátek od 17.00 hod.

Děti, vezměte svoje rodiče do divadla! Tentokrát se společně přenesete ke břehům Loiry, na svahy mocných Vosgéz, kde si naši známí chlapci vybudovali stanový tábor…

Mikulášovy prázdniny

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …