Domů / Plzeňský rozhled / Exkurze pro veřejnost začínají v Českém lese už tuto sobotu

Exkurze pro veřejnost začínají v Českém lese už tuto sobotu

Nová úprava vládních opatření proti Covid-19 povoluje za splněním určitých podmínek skupinově vyrazit s průvodcem poznávat přírodní zajímavosti. V chráněné krajinné oblasti Český les je pro návštěvníky připravena řada akcí.

„I letos jsme si pro veřejnost připravili zajímavá témata vycházek. První akce je plánovaná už na sobotu 22. května. Bude to Den s veverkou, který má připomenout Mezinárodní den biologické rozmanitosti. Hned v neděli 23. května se na mykologické exkurzi vydáme určovat jarní houby do okolí přírodní památky Hora. Další víkend se v sobotu 29. května zaměříme na zoologii, vyrazíme na Sklářskou stezku u Lesné. A v neděli se můžete vydat s botanikem do teplomilého lesa u Kolovče,“ zve všechny, kteří se zajímají o přírodu Českého lesa, Lucie Koryťáková Nováková z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

S průvodcem se návštěvník může dostat do míst, která jsou mu běžně zapovězena, a dozvědět se při výpravě spoustu zajímavých informací o místě, botanice i zoologii. Přehled všech pořádaných akcí, nejenom v Českém lese, ale i ve Slavkovském, a celém západočeském regionu, můžeme vyčíst na stánkách nového kalendáře akcí „Pojďte s námi do přírody 2021!“, který je již k dispozici všem zájemcům o přírodu. Na více než čtyřiceti barevných stranách zve na různé vycházky, výlety, přednášky, besedy, výstavy a další akce s přírodovědnou tematikou.

Tištěná brožura bude k dostání zdarma v regionálních informačních centrech. Nabízet jí budou také muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Karlovarském a Plzeňském kraji. K dispozici je i její elektronická verze a to na internetových stránkách
www.ceskyles.nature.cz , v sekci – publikační činnost – publikace ke stažení.  Na požádání je možné kalendář zaslat emailem.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …