Domů / Plzeňský rozhled / Mouřenec nad Annínem se „probudil“ a láká k návštěvě

Mouřenec nad Annínem se „probudil“ a láká k návštěvě

Šumavský kostel svatého Mořice na Mouřenci nad Annínem se „probudil“. Po dvou otevřených sobotách, kdy tady přivítali  první návštěvníky, jsou členové  spolku Přátelé Mouřence připraveni   vítat je i dál.

„Už tuto sobotu  22. května a poté každou další  budeme otevírat vždy od 11 do 13 hodin. Zatím neorganizujeme komentované prohlídky, ale můžete si libovolně kostel prohlédnout a případně nám můžete položit otázky. Prosíme vás i nadále o dodržování základních protiepidemických pravidel,“ uvedl Bc. Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence.

Tuto sobotu   můžete prohlídku Mouřence spojit i s návštěvou další památky na Annínsku. Od 14 do 15 hodin bude totiž podobným způsobem otevřená sklářská kaple s hrobkou rodiny Schmid nad sklárnou a hotelem v Anníně.  Nabídka Annínska se postupně rozšiřuje. Věříme, že epidemická stiuace se bude i dál zlepšovat a  vše se vrátí když ne do normálu, tak alespoň do nějaké přijatelné podoby.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …