Šumavský kostel svatého Mořice na Mouřenci nad Annínem se „probudil“. Po dvou otevřených sobotách, kdy tady přivítali první návštěvníky, jsou členové spolku Přátelé Mouřence připraveni vítat je i dál.
„Už tuto sobotu 22. května a poté každou další budeme otevírat vždy od 11 do 13 hodin. Zatím neorganizujeme komentované prohlídky, ale můžete si libovolně kostel prohlédnout a případně nám můžete položit otázky. Prosíme vás i nadále o dodržování základních protiepidemických pravidel,“ uvedl Bc. Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence.
Tuto sobotu můžete prohlídku Mouřence spojit i s návštěvou další památky na Annínsku. Od 14 do 15 hodin bude totiž podobným způsobem otevřená sklářská kaple s hrobkou rodiny Schmid nad sklárnou a hotelem v Anníně. Nabídka Annínska se postupně rozšiřuje. Věříme, že epidemická stiuace se bude i dál zlepšovat a vše se vrátí když ne do normálu, tak alespoň do nějaké přijatelné podoby.