Domů / Plzeňský rozhled / Divadelní představení Spolku Kašpar na hradu Kašperk

Divadelní představení Spolku Kašpar na hradu Kašperk

Podsklepení purkrabství šumavského hradu Kašperk již loni na jaře hostilo tři tituly divadelního Spolku Kašpar, které zplna využilo výhody komorního sálu, kde je možné čelit případné nepřízni počasí a praskání dřeva v kamnech dotváří tolik specifickou atmosféru.

Letos budou jarním divadlům patřit první tři květnové víkendy, kdy vždy od čtvrtka do soboty Spolek Kašpar uvede tři tituly, z toho dva premiérově. Vstupenky, jež jsou vzhledem k prostoru sálu v omezeném množství, jsou k zakoupení na všechna představení na webu www.kasperk.cz. Od ledna navíc existuje nový předprodejní systém, díky němuž je plně optimalizován i na všech mobilních zařízeních.

Iluze (čtvrtek 4. května, pátek 5. května, sobota 6. května, od 19.00 hod.)

Přední současný ruský dramatik Ivan Vyrypajev a jeho hořká komedie. Čtyři lidé a jeden životní příběh. Rozebírat dávno minulé životní události a abstraktní prožitky nebývá dobrý nápad. A láska, to je práce! Hrají: Jakub Špalek, Eva Elsnerová, Jitka Nerudová, Jan Zadražil.

Slovácko sa nesúdí (čtvrtek 11. května, pátek 12. května, sobota 13. května, od 19.00 hod.)

ilustrační foto

Vybrané (dnes už) klasické folkorní vyprávěnky slováckého „kronikáře“ Zdeňka Galušky. Večer nejen s vínem, ale určitě o vínu! A taky o lidech, kteří jsou do všeho naplno. Humorné, drsné až kruté příběhy, které si mluvčí zdatně proti realitě vylepšují, nám připomínají, že život stojí nade vším a z těžkostí a nespravedlností všedních dnů se tím pádem nemá cenu se rmoutit. Hrají: Eva Elsnerová, Daniel Pivoda Ondráček a Petr Halíček.

Kytice (čtvrtek 18. května, pátek 19. května, sobota 20. května, od 19.00 hod.)

S láskou, nadšením a pokorou jsme se pustili do Erbena. Balady skvostného českého klasika s originálními prvky loutkového bytového divadla (aneb) dva herci a home made pupits. Balady jsou tam nakonec tyto – Kytice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Poklad. Hrají: Jakub Špalek a Štěpán Coufal.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …