Domů / Plzeňský rozhled / Do Horské synagogy Hartmanice zveme na koncert

Do Horské synagogy Hartmanice zveme na koncert

Milovníky vážné hudby zveme do Horské synagogy Hartmanice na koncert Miroslavy Svobodové a Markéty Kurzové. Toto vystoupení klasické hudby se uskuteční už v pondělí 21. 8. od 18:30 hodin. Během koncertu zazní skladby od J. S. Bacha, F. X. Brixi, A. Dvořáka, B. Martinů, W. A. Mozarta, F. Schuberta a A. Vivaldiho.

Synagoga v Hartmanicích

Miroslava Svobodová po odchodu z rodného Znojma pokračovala ve studiu na brněnské konzervatoři v oborech varhany a skladba. Po přijetí na pražskou HAMU studovala varhany u profesorů M. Šlechty a V. Rabase a cembalo u prof. Giedre Lukšaité – Mrázkové. Zúčastnila se mezinárodních soutěží a též workshopu u mnoha světových varhaníků. Od r. 1990 vyučuje na Konzervatoři v Českých Budějovicích hru na varhany a klavír. Premiérovala skladby řady soudobých skladatelů, též spolupracovala s Filharmonií České Budějovice. Uplatňuje se koncertně jako sólistka i korepetitorka různých nástrojů a zpěváků.

Markéta Kurzová vystudovala zpěv na budějovické konzervatoři u profesorky Dagmar Voflové. Nyní je přijata na Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity na obor český jazyk a hudební výchova. V roce 2018 ztvárnila v Jihočeském divadle roli Julie v opeře Kominíček od Benjamina Brittena. Kromě vystupování se věnuje se také kompozici, korepetici sboru Mendík, účinkuje ve folkové kapele Nahoře a působí jako pedagog na ZUŠ Kaplice a ZUŠ Vojtěch v Českých Budějovicích.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …