Domů / Plzeňský rozhled / DREI ENGEL Ah! Mio cor… v klášteře augustiniánů

DREI ENGEL Ah! Mio cor… v klášteře augustiniánů

Městské kulturní středisko v Domažlicích zve v pondělí 27. června od 19.00 hodin do rajské zahrady (při nepřízni počasí do refektáře) kláštera augustiniánů, kde se uskuteční pořad nazvaný Hudba v klášteře – DREI ENGEL Ah! Mio cor… Vystoupí zde Markéta Böhmová – soprán, Pavla Radostová – soprán, Lucie Karafiátová – alt, Jiří Havrlant – cembalo. 

Přijďte si poslechnout nejkrásnější milostné barokní árie, dueta a terceta v atraktivním podání vokálního tria Drei Engel s doprovodem cembala. To vše v příjemné atmosféře rajské zahrady v klášteře augustiniánů v Domažlicích.

Každá ze skladeb je o lásce – mladé, naivní, přelétavé, chápavé, ale taky hluboké, bolestné a věrné. Dohromady tvoří pomyslnou mozaiku složenou z těch nejvytříbenějších milostných vzepětí či hlubokých zklamání tak, jak je vytvořili největší velikáni barokní opery. Nebyli jimi nikdo menší než velký Claudio Monteverdi, který stál u samého zrodu opery, benátský tzv. zrzavý páter Antonio Vivaldi nebo mistr kontrastů Georg Friedrich Händel. A tak tedy vznikl název: Ah! Mio cor… neboli Ó! Srdce mé…

Předplatitelé koncertní a divadelní sezony – sleva po předložení abonentní vstupenky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …