Domů / Plzeňský rozhled / Dudy a dudáci nabídnou v Rokycanech setkání s Václavem Švíkem

Dudy a dudáci nabídnou v Rokycanech setkání s Václavem Švíkem

Velmi zajímavou akci můžete navštívit v Rokycanech. Klub tanečních souborů Rokytka ve spolupráci s Folklor Plzeň pořádá Dudáckou dílnu – Dudy a dudáci 2024 ve dnech 23. a 24. února v Rokycanech. Program pro veřejnost je připraven na sobotu 24. února v obřadní síni Městského úřadu Rokycany. V 15 hodin proběhne setkání s Václavem Švíkem a následně Komorní dudácký koncert.

Václav Švík

Již 22. ročník vzdělávací akce Dudácká dílna je určen zejména dudákům z řad folklorních souborů z celé České republiky a všem příznivcům dudácké muziky. Hudební dílna je vhodná pro mírně pokročilé i zkušené dudáky od 13 let.   V sólových i ansámblových skladbách a v rámci společné improvizace si účastníci dílny pod vedením lektora vyzkouší principy dudácké sólové hry, dudáckého doprovodu a způsoby zdobení melodie. Podmínkou je vlastní nástroj (ideálně v ladění in Es), znalost not a chuť se zdokonalovat.

Malá lidová muzika Rokytka

Během dosud realizovaných ročníků se ustálila podoba praktického semináře pro mladé dudáky a popularizační přednášky významné osobnosti z oblasti folklorního hnutí nebo z oboru folkloristiky, etnografie, etnoorganologie, historie a příbuzných oborů. Témata čerpají z tradiční kultury regionů (Plzeňsko, Chodsko, jižní Čechy, karpatská oblast), z hudebně-historických výzkumů a z oblasti stavby a typologie bordunových nástrojů.

Součástí akce je komorní koncert koncipovaný jako recitál významné kapely/nositele regionální tradice, či komponovaný pořad sólistů a dudáckých muzik z celé ČR. Důraz je kladen na způsoby historické interpretace, regionálního stylu a umělecké stylizace dudácké hudby.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …