Domů / Plzeňský rozhled / Ekologická výchova venku oslovuje zejména školáky

Ekologická výchova venku oslovuje zejména školáky

Spolek Ametyst získá od plzeňské radnice   na projekt s názvem Ekologická výchova venku a po celý rok II.  finanční podporu ve výši 313 tisíc korun. Má za cíl motivovat pedagogy mateřských a základních škol ke zlepšení vztahu dětí a žáků k životnímu prostředí a svému okolí. Výukové programy se konají převážně ve školních zahradách a dalším venkovním prostředí.  

plzeňská radnice

„Spolek Ametyst působí v oblasti ochrany přírody a environmentálního vzdělávání již od roku 1999 a má za sebou soustavnou činnost nejen v oblasti ekologické výchovy, ale také v oblasti biologických průzkumů, krajinného managementu a praktické ochrany přírody. Zájem o jejich programy stále roste, díky nim si žáci zlepšují vztah k okolí, utváří postoj k životnímu prostředí, učí se na čerstvém vzduchu,“ sdělil Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Ekovýchovná sekce spolku se věnuje environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě. V rámci této činnosti nabízí žákům od mateřských po střední školy výukové programy zaměřené na environmentální vzdělávání. V současnosti uskutečňuje okolo 160 programů pro více než 3500 dětí.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …