Domů / Plzeňský rozhled / Hokejová legenda Jozef Golonka bude v pátek v Plané

Hokejová legenda Jozef Golonka bude v pátek v Plané

V Plané u Mariánských Lázní se už tento pátek 23. února v prostorách KINANEKINA uskuteční  další beseda, tentokrát ovšem s československou hokejovou legendou – Jozefem Golonkou. Autogramiáda proběhne před i po besedě, takže se dostane opravdu na každého.

Jozef Golonka (*6.ledna 1938, Bratislava) je bývalý slovenský hokejový útočník a trenér, československý reprezentant. Držitel jedné stříbrné a jedné bronzové olympijské medaile. Na světových šampionátech získal ještě dvě stříbra a stejný počet bronzů. V roce 1999 byl uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace. Dlouholetý kapitán reprezentace i Slovanu proslul jako skvělý střelec, technik a bruslař, kromě toho byl centr přezdívaný Žiletka i neúnavným bojovníkem a bavičem.

Za národní tým odehrál celkem 134 zápasů a nastřílel 82 gólů, dalších 298 branek přidal v nejvyšší domácí soutěži. Po ukončení hráčské kariéry se stal trenérem. Držitel medailí z Olympiád stříbro z r. 1968 a bronz z r. 1964. Na mistrovstvích světa v ledním hokeji získal s týmem bronz v roce 1959 a 1969, stříbro v letech 1965 a 1966. Je pro nás velkou událostí, že se za námi tento hokejový matador vydá do Plané až z Bratislavy.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …