Domů / Plzeňský rozhled / Erbenova Kytice v podsklepení hradního purkrabství

Erbenova Kytice v podsklepení hradního purkrabství

Šumavský hrad Kašperk je v květnu pro návštěvníky  lákadlem díky originálnímu zpracování původní a všem dobře známé české klasiky  Kytice Karla Jaromíra Erbena. Herecké obsazení je hvězdné, protože nehraje nikdo jiný než Jan Potměšil a Jakub Špalek.

Karel IV. na Kašperku  

Na Kytici lze zavítat  ve dnech od čtvrtka 1. května až do soboty 21. května. I tentokrát se začíná od 19.00 hodin. Hrad bude zpřístupněn hodinu před začátkem představení. Na nádvoří bude možné se občerstvit, hraje se v podsklepení budovy purkrabství. I díky tornu lze hrát za každého počasí, prostor je navíc vytápěný. Vzhledem omezenému počtu míst (60 pro každé představení) doporučují organizátoři zakoupení lístků předem.

Kašperk za Karla IV.

Během víkendu 7. a 8. května, tedy týden před připomínkou výročí narozenin Karla IV., jenž mimo jiné nechal v roce 1356 založit i hrad Kašperk, ovládnou hradní nádvoří stará řemesla, zbrojnoši a šermíři, dobová hudba a atmosféra středověku. Vystoupí například hudební skupina Elthin, skupiny historického šermu Lorika a Gladius, malé i velké pobaví kejklíř Hubert, skupina přátel historie a šermu Gabreta pak umožní vyzkoušet si celou řadu historických aktivit. Nepřetržitý program potrvá celý víkend na nádvoří, a to od 10.00 do 17.00 hod. Vstup na nádvoří bude výjimečně pro takovou to příležitost zpoplatněn.

Provazochodci mezi věžemi

Nevšedním zážitkem budou pro všechny přítomné bezpochyby přechody po laně mezi hradními věžemi, které se opakovaně uskuteční v sobotu 14. května. Zkušení provazochodci z Jablonce se nejen ujmou tohoto výjimečného artistického výkonu, ale v průběhu dne se budou na nádvoří věnovat veřejnosti, která si alespoň bude pod jejich dohledem chtít vyzkoušet moderní provazochodectví na tzv. slackline, jež bude zavěšena v malé a bezpečné výšce.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Společnou prioritou je lepší železniční spojení Praha – Mnichov

O železničním spojení mezi Českem a Bavorskem jednal ministr dopravy Martin Kupka v Mnichově se …