Domů / Plzeňský rozhled / Nevšední FPV závody dronů se odehrají v areálu pivovaru

Nevšední FPV závody dronů se odehrají v areálu pivovaru

Unikátní příležitost podívat se do historických prostor, v nichž se nově vaří pivo, dostanou Plzeňané a turisté prostřednictvím FPV závodů dronů. Ty se chystají v sobotu 30. dubna, a to v sídle nového pivovaru PROUD, jenž je součástí Plzeňského Prazdroje. Do západočeské metropole přijede více než dvacítka špičkových pilotů závodních dronů z celé České republiky, na něž čeká unikátní překážková dráha. Podívanou si navíc může užít kdokoliv, závody budou totiž přenášeny online.

„Plzeň je město piva, zároveň je mezi odborníky přezdívána městem dronů, z toho vyplývá, že takováto událost je trefou do černého a jistě přinese skvělou zábavu v podobě závodních bezpilotních letounů, ale i exkurzi do prostor bývalé elektrárny, do nichž se běžně veřejnost nepodívá – i proto jsme zvolili online přenos. Našim cílem je přiblížit zajímavou formou moderní technologie veřejnosti. Připojení k internetu je dnes samozřejmostí, takže pomyslnou vstupenku drží v ruce každý, nezbývá než popřát hezkou podívanou,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Diváci se mohou těšit na zapeklitou závodní dráhu, která podle organizátorů dá i zkušeným pilotům zabrat. FPV závody jsou charakteristické tím, že pilot vidí v nasazených brýlích obraz, který je přenášen přímo z dronu a musí tak mít skvělý postřeh a rychle reagovat. Pro špičkové piloty Rotoramy je to výzva, protože v pivovaru   ještě nezávodili. Budou létat uvnitř historické budovy, skrze překážky vytvořené třeba i ze sudů od piva, a to v rychlosti, která dosahuje přes 100 kilometrů v hodině.

Přenos závodů z pivovaru PROUD odstartuje v sobotu 30. dubna od 14 hodin, trvat bude zhruba do 16 hodin. Odkaz na něj naleznou zájemci ve facebookové události s názvem „FPV závody v pivovaru Proud“. Zde je již nyní k vidění úvodní video z prostor, v nichž se odehrají. Více informací je k dispozici také na stránkách SIT Port www.sitport.cz.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …